ISUZU KAMYON MODELLERİ   ISUZU ÇEKİCİ MODELLERİ
 
ISUZU

 

2020

 

 

 

 

Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., Anadolu Grubu, Japon Isuzu motors ve Itochu ortaklığında halka açık bir anonim şirkettir.
Ana faaliyet alanı ise hafif kamyon, kamyonet ve küçük otobüs gibi ticari araçların üretimi ve pazarlanmasıdır. Son yıllarda Türkiye'de de yaygın olarak kullanılmaya başlayan Pick-up segmentindeki ürünü Isuzu D-Max ise yurt içinde üretilen ilk Pick-Up olma ünvanına sahiptir.
Tarihçe
Anadolu Isuzu'nun deneyimi ve birikimi 1965 yılında kamyonet ve motosiklet üretimine başlayan Çelik Montaj'a dayanıyor.

1965 yılında Çekoslavakyalı Jawa,CZ motorsikletleri,Škoda kamyonetleri ve Lombardini motorları montajı ve üretimi için kurulmuş ve daha sonra bir süre Velosolex ve İLO mopedlerini üretmiş ve yan kuruluşu Otopar firması ile de 1986 yılına kadar Puch mopedlerinin kesin üretimine başlamıştır.

Kuruluşundan bu yana onbinlerce motosiklet ve moped üreten firma Jawa üretimini Laser modeli ile, Puch markasının üretimine Monza modeli ile 1980'lerin sonuna doğru son vermiştir.1966 yılından 1986 yılına kadar da 36.331 adet Škoda kamyonet üretimi yapılmıştır.

1986 yılında Japon Isuzu firması ile antlaşma yapılmış ve diğer markaların üretimi durdurularak tamamen Isuzu markalı araçların üretimine geçilmiştir.Daha sonra şirketin ismi değiştirilerek Anadolu Isuzu halini almış ve fabrika Gebze'ye taşınmıştır.

Çelik Montaj'ın Kartal'da üretim yaptığı fabrikanın önündeki durağın ismi de zamanında yapılan Jawa motosiklet üretiminden ötürü halk arasında 'Kartal Jawa Durağı' olarak isimlendirilmiş ve hafızalara kazınmıştır.

2 Temmuz 1999'da Gebze Şekerpınar'daki yeni fabrikasına taşınan ve Ağustos 1999'dan beri yeni fabrikasında üretim yapan şirketin ortaklık dağılımı ise şöyle:

Anadolu Grubu: %53,67
Isuzu Motors: %17
Itochu Co: %12
Diğer: %1,78
Halka Arz: %15
Türkiye çapında 36 satış bayisi ve 120 servis ile müşterilerine hizmet vermekte olan Anadolu Isuzu, 20'ye yakın ülkeye otobüs ihracatı yapmaktadır.

Modeller
Tüm kamyon ve kamyonet modellerinde uzatılmış şasi seçeneği mevcut olup, Anadolu Isuzu tasarımı, global pazarlarda satılan modellerden daha büyük ön tampon bulunmaktadır. 10 ton ve üzeri kamyonlar ve midibüs, küçük otobüs modelleri Wabco çift devreli tam havalı fren sistemi ile donatılmıştır. Citiport hariç tüm modellerde Isuzu motor ve vites kutusu bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

ISUZU TIR MODELLERİ ISUZU ÇEKİCİ MODELLERİ ISUZU ÇEKİCİ FİYATLARI ISUZU TIR FİYATLARI ISUZU ÇEKİCİ FİYAT LİSTESİ ISUZU TIR FİYAT LİSTESİ
ISUZU TIR MODELLERİ 2020 ISUZU ÇEKİCİ MODELLERİ 2020 ISUZU ÇEKİCİ FİYATLARI 2020 ISUZU TIR FİYATLARI 2020 ISUZU ÇEKİCİ FİYAT LİSTESİ 2020 ISUZU TIR FİYAT LİSTESİ 2020


TIRLAR.ORG TIR MARKALARI TIR MODELLERİ ÇEKİCİ MARKALARI ÇEKİCİ MODELLERİ KAMYON MARKALARI KAMYON MODELLERİ