AnasayfaAmerikan TırlarıArabaArazi SUV Pick-upAtvBiçerDöverDorseİş MakineleriJantKamyonKamyonetMinibüs ve MidibüsMinivan ve PanelvanLastikMotosikletOtobüsTır (Çekici)Traktör 

2019 AMERİKAN TIRLARI Bu sayfada dünyaca ünlü Amerikan tır markaları yer almaktadır.
  • Freightliner
  • Mack
  • International
  • Peterbilt
  • Kenworth
  • Sterling
 
  • Westernstar
 

Freightliner Amerikalı kamyon üreticisidir, Daimler Kamyon Kuzey Amerika bölümüdür.1930larda, Consolidated Freightways (CF) kendi kamyonlarını üretmek için Fageols kamyonlarını yeniden yapılandırdı ve zorlu arazi koşullarında çalışacak kamyon "Freightliners" markasıyla ilk üretim Consolidated Freightways''ın Salt Lake City etrafında yer alan bakım tesisinde 1942 yılında yılında üretildi.

International Trucks, Navistar International Corporation'a ait Amerika Birleşik Devletleri'nde bir kamyon ve otobüs üreticisidir. Şirket International Harvester'ın bir parçasıydı, ancak International Harvester 1985'te iflas ettiğinde, kamyon departmanı özel bir işletme olarak boşandı ve 1986'da ismi Navistar International Corporation olarak değiştirildi.


Kenworth trucks, Seattle'ın bir banliyösü olan Kirkland, Washington merkezli ofisleri olan orta ve ağır hizmet sınıfı 8 kamyonun bir Amerikan üreticisidir. Kenworth, ana şirket Paccar bünyesindeki üç büyük kamyon bölümünden ve markasından biridir. Kenworth tır, 1912'de Portland, Oregon'da George T. ve Louis Gerlinger, Jr. tarafından Gerlinger Motorlu Araba İşleri olarak bilinen bir otomobil ve kamyon bayisi olarak kuruldu.


Mack Trucks, Inc., bir Amerikan kamyon üreticisi ve eski bir otobüs ve tramvay üreticisidir. 1900 yılında Mack Brothers Şirketi olarak kurulan ilk kamyonunu 1907'de üretti ve 1922'de bugünkü ismini aldı.  Mack Trucks, Mack'i 2000 yılında Renault Trucks ile birlikte satın alan bir AB Volvo şirketidir.


1939'da kurulan Peterbilt Motors Company, Amerikan orta ve ağır hizmet tipi kamyon üreticisidir. Ağır hizmet tipi kamyon üreticisi Kenworth'ün de sahibi olan Paccar'ın bir yan kuruluşu. Peterbilt Trucks Motors, Denton, Teksas merkezlidir ve Denton, Teksas ve Sainte-Thérèse, Quebec'te üretim tesisleri işletmektedir.


Sterling Trucks Corporation (genel olarak belirtilen Sterling) 5-8. Sınıf kamyonların eski bir Amerikan kamyon üreticisidir. İsmini bir Amerikan kamyon üreticisinden alan Sterling, 1997 yılında, Freightliner'ın Ford Motor Company'nin ağır kamyon ürün hatlarının haklarını edinmesiyle kuruldu.


Genel olarak Western Star olarak adlandırılan Western Star Trucks Sales, Inc., Portland, Oregon, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir Amerikan kamyon üreticisi ve ardından Alman Daimler AG'nin% 100 bağlı kuruluşu olan Daimler Trucks North America'nın bir yan kuruluşudur.

 

TIRLAR.ORG TIR ÇEKİCİ KAMYON DORSE ARABA ARAZİ ARACI SUV PICK-UP ATV BİÇERDÖVER İŞ MAKİNELERİ FORKLİFT JANT LASTİK KAMYONET MİNİBÜS MİDİBÜS MİNİVAN PANELVAN MOTOSİKLET OTOBÜS TRAKTÖR MARKALARI MODELLERİ 2019 2020 2021